3 minutes reading time (571 words)

میکسر هموژنایزر پیوسته

میکسر هموژنایزر پیوسته میکسر هموژنایزر پیوسته

 میکسر هموژنایزر پیوسته در واقع نسل جدیدی از میکسرهموژنایزرهای برش بالا است که کاربرد وسیعی در صنایع آرایشی، بهداشتی، دارویی و غذایی پیدا کرده است. مزایایی نظیر سرعت بالای میکس، چند کاره بودن، عدم هواخوردگی محصول، مصرف انرژی پایین و … این میکسرها را در میان سایر میکسرهای رایج بی رقیب ساخته است.

مزایای میکسر هموژنایزر پیوسته 

سرعت 

عملکرد میکسر هموژنایزر پیوسته، زمان فرایند را به شکل قابل ملاحظه ای کاهش می دهد و در مقایسه با میکسرهای معمولی قادر است زمان میکس را تا ۹۰ درصد کاهش دهد.

چند منظوره بودن 

یکی از مزایای روش میکس این دسته از هموژنایزرهای پیوسته در این است که هر دستگاه می تواند چندین وظیفه را به عهده بگیرد در حالی که پیش از این برای انجام همه ان وظایف نیاز به چندین دستگاه متفاوت وجود داشت. این خصوصیت باعث شده است که این دسته از هموژنایزرها به شکل بی رقیبی محدوده وسیعی از فرایندهای مخلوط کردن، امولسیون سازی، هموژن کردن، آسیاب، حل کردن، همگن کردن، کاهش اندازه ذرات و از بین بردن گلوله های مواد را به خوبی انجام دهد. 

عدم تماس محصول با هوا 

 مجموعه میکسر هموژنایزر پیوسته، مخزن متصل به آن، و لوله کشی مابین آنها یه سیستم بسته را تشکیل می دهد و به همین دلیل فرایند کردن مواد کاملا به دور از هوا انجام می شود. این موضوع خصوصا برای کاربردهایی اهمیت دارد که ورود هوا به مواد ایجاد مشکل می کند.

پمپ کردن مواد 

میکسر هموژنایزر پیوسته مانند یک پمپ سانتریفیوژ نیروی مکشی قوی در مسیر خود ایجاد می کند که در اغلب مواقع باعث می شود که در هنگام فرایند نیاز به پمپ کمکی برای انتقال مواد وجود نداشته باشد. چنانچه به خاطر ویسکوزیته بالای مواد و افت هد در مسیر لوله کشی مقدار خروجی میکسر هموژنایزر پیوسته کمتر از مقدار مورد نیاز شود، ممکن است لازم باشد از یک پمپ کمکی استفاده شود که البته این موضوع هیچ تاثیری روی کارایی میکسر هموژنایزر نخواهد داشت. 

کارایی تضمینی 

طراحی میکسر هموژنایزر پیوسته از نظر فیزیکی به نحوی است که برای هیچیک از مواد جامد و مایع عملا این امکان وجود ندارد که بدون تحمل نیروی بسیار زیاد مکانیکی و برش هیدرولیک از روتور و استاتور پمپ هموزنایزر عبور کنند. برگشت مواد هم کاملا غیر ممکن است. 

مصرف انرژی پایین 

ز آنجایی که انرژی مصرفی میکسر هموژنایزرهای پیوسته در هر لحظه فقط بر روی مخلوط کردن مقدار کم مواد موجود در داخل روتور و استاتور متمرکز می شود بنابرای اتلاف انرژی ناشی از حرکت دادن حجم زیاد مواد وجود ندارد. به طور معمول مقدار انرژی کمتری نسبت به میکسرهای بچ مورد نیاز است. این موضوع خصوصا زمانی اهمیت پیدا می کند که قرار است حجم زیادی از مواد تحت فرایند قرار گیرد. 

قابل نصب شدن بر روی کلیه خطوط تولید 

 در جاهایی که همزن های موجود و میکسرهای رایج و سنتی در حال کار هستند، اضافه کردن یک میکسر هموژنایزر پیوسته می تواند زمان فرایند را به شکل قابل توجهی کاهش دهد، در حالی که همزمان یکنواختی و کیفیت محصول را هم افزایش خواهد داد. هموژنایزرهای پیوسته به آسانی قابل نصب هستند و بدون هزینه های مربوط به اضافه کردن مخازن میکسینگ یا خط لوله کشی و تجهیزات کمکی اضافی، مقدار تولید را افزایش می دهند.


منابع

۱- واحد طراحی و مهندسی شرکت فناوران صادق اسپادانا

۲- http://www.silverson.com 

0

Related Posts

 

Comments

No comments made yet. Be the first to submit a comment
Guest
Tuesday, 31 January 2023

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.fansadco.com/