5 minutes reading time (1084 words)

میکسر هموژنایزر کرم ضد آفتاب

میکسر هموژنایزر کرم ضد آفتاب
یکی از دغدغه های تولید کنندگان و مصرف کنندگان کرم های ضد آفتاب دوفاز شدن و وجود ذرات ریز حل نشده در داخل محصول است؛ میکسر هموژنایزر کرم ضد آفتاب برش بالا با تکنولوژی منحصر به فردی که در اختلاط مواد داراست، برای همیشه به این دغدغه خاتمه داده است
میکسر هموژنایزرکرم ضد آفتاب یکی از الزامات خط تولید این کالاست.طراحی فرمول کرم های ضد آفتاب مبحثی پیچیده است. با توجه به افزایش تقاضا برای عوامل محافظت از خورشید (SPF) و محدودیت استفاده از برخی از فیلترهای UV در لوازم آرایشی، روش تولید نقش مهمی در به حداکثر رساندن اثر مواد مجاز دارد. کرم های ضد آفتاب می تواند یک امولسیون روغن در آب یا آب در روغن باشد. که شامل مواد نرم کننده و روان کننده، عوامل امولسیون کننده وغلظت دهنده، عطر، رنگ، نگهدارنده ها و فیلتر UV و جاذب هایی مانند دی اکسید تیتانیوم یا اکسید روی است. حفاظت UV موثر بستگی به کامل بودن پراکندگی و اندازه ذرات فیلترها و جاذب های UVتوسط میکسرکرم ضد آفتاب دارد. 

فرآیند تولید 

 یک فرآیند تولید رایج به شرح زیر است:

گاهی اوقات مواد تشکیل دهنده ی پرک/ پودری نظیر الکل استیل و اسید استئاریک ابتدا به صورت خشک باهم مخلوط شده و سپس در فاز روغنی به صورت یکنواخت پراکنده می شوند.
فاز آبی حاوی امولسیفایر ها و تثبیت کننده هایی نظیر ویگام (Veegum) یا کربوپل(Carbopol) به صورت جداگانه تهیه می شوند،سپس دو فاز با یکدیگر مخلوط می شوند تا یک امولسیون تشکیل شود.افزایش دما بین ۴۵ – ۸۰ ℃ بسته به مواد اولیه به این فرایند کمک می کند.
فیلترها و جاذب های UV به صورت پودر خشک یا مخلوط های پایه آبی یا روغنی در بازار موجود هستند. بسته به نوع مواد اولیه و الزامات فرمولاسیون، این "اکسید های میکرونیزه" در فاز مناسب پراکنده می شوند یا پس از تشکیل امولسیون به محصول اضافه می شوند.
فرآیند اختلاط آنقدر ادامه می یابد تا محصول کاملا همگن شود.

مسایل 

حل کردن عوامل غلظت دهنده و سوسپانسیون کننده، یکی از سخت ترین فرآیندهای میکسینگ است. در این عملیات، حل شدن ناقص یا تشکیل توده ها می تواند تأثیرات منفی روی SPF داشته باشد.
هنگامی که مواد اولیه پودری وارد مخزن میشوند، موادی که کاملا حل نشده اند ممکن است به دیواره مخزن بچسبند.
امولسیون باید با افزودن حداقل مقدار امولسیفایرها و تثبیت کننده ها کاملا پایدار شود، زیرا برخی از این مواد افزودنی SPF را کاهش می دهند. روش های مخلوط کردن معمولی نمی تواند به راحتی این عملیات را انجام دهد حتی زمانی که فازهای آب و روغن، گرم شده اند.
جاذب هایUV به صورت پودرمیکرونیزه یا محلول پیش ساخته پایه روغن و آب موجود هستند. همزن ها و میکسر های معمولی نمی توانند این مواد را به كوچک ترین ذرات ممکن تبدیل کنند.

برای تولید یک محصول همگن، با استفاده از میکسر های معمولی نیاز به زمان طولانی و تجهیزات اضافی می باشد. 

راه حل 

با استفاده از یک میکسر هموژنایزر کرم ضد آفتاب ؛مراحلی از تولید می تواند حذف شود،کیفیت محصول بهبود یابد و زمان همگن شدن به طرز چشمگیری کاهش پیدا کند. 

مرحله ۱ 

 ابتدا مخزن با فاز پیوسته شارژ میشود, بعد از روشن شدن میکسر هموژنایزر وافزودن مواد جامد / پودر، چرخش تیغه ی روتور با سرعت بالا باعث ایجاد مکش قدرتمندی می شود که مواد مایع و جامد را به قسمت هد دستگاه می کشاند و در آن منطقه به سرعت با یکدیگر مخلوط می شوند

مرحله ۲ 

ذرات جامد در اثر برش بین روتور و استاتور به ذرات ریزتری تبدیل می شود،قبل از اینکه از طریق استاتور خارج شوند، به طور کامل در داخل مایع پراکنده می شوند و درون محلول حل می شوند،همزمان مواد جدید به داخل هد دستگاه کشیده می شود. 

مرحله ۳ 

 ورود و خروج مواد از آن یک الگوی چرخشی اختلاط را در مخزن اصلی تشکیل میدهد. با اضافه شدن فاز "پراکنده" اختلاط با برش بالا در منطقه روتور استاتور به طرز چشمگیری باعث کاهش اندازه ذرات می شود تا حدی که تشکیل سریع یک امولسیون یکنواخت و پایدار را تضمین می کند.

مرحله ۴ 

اکسیدهای میکرونیزه در این مرحله اضافه میشوند. فرایند اختلاط توسط میکسر هموژنایزر کرم ضد آفتاب به سرعت ذرات را میشکند و آنها را به ریز ترین حالت ممکن تبدیل میکند. اکسید های میکرونیزه به سرعت در عرض چند دقیقه در امولسیون پراکنده می شوند. 

 مزایا

 • بهبود پراکندگی اکسید های میکرونیزه که با استفاده از یک میکسر هموژنایزر کرم ضد آفتاب حاصل می شود باعث بهتر شدن SPF می شود.
 • کیفیت محصول یکنواخت و قابل تکرار است.
 • سرعت بالای مخلوط شدن مواد
 • برای مواد خام دیگر هم موثر است. عوامل غلظت دهنده کاملا حل شده و سایر مواد به طور کامل پراکنده می شوند.
 • مخلوط عاری از ذرات حل نشده
 • تشکیل امولسیون پایدار
 • اندازه دستگاه ، فرمولاسیون، نوع مواد و ویسکوزیته مواد در عملکرد بهتر این دستگاه موثر است. 

میکسر هموژنایزر کرم ضد آفتاب (مدل بچ) 

 •  مناسب برای ظرفیت ۴۰۰ گالن
 • قابل نصب روی پایه متحرک
 • قابلیت استفاده در مازن آب بند شده و تحت خلاء (میکسر هموژنایزر تحت خلاء)
 • امکان تولید در سایزهای کوچک برای تولید در زمینه های تحقیق و توسعه و آزمایشگاه

میکسر هموژنایزر کرم ضد آفتاب (مدل پمپی)

 • ایده آل برای تولیدات با حجم زیاد
 • عاری از هرگونه هواخوردگی
 • با قابلیت افزودن مواد در حین تولید
 • با قابلیت پمپاژ سرخود(بدون نیاز به پمپ اضافه)
 • قابلیت تخلیه مواد از مخزن
 • با قابلیت میکس چند مرحله ای
 • اجزاء فوق العاده بهداشتی
 • قابلیت همگن کردن مواد با ویسکوزیته بالا 

میکسر هموژنایزر کرم ضد آفتاب (مدل کف گرد) 

 • معمولا در ترکیب با یک اسکرابر یا همزن استفاده می شود.
 • مناسب برای هموژن کردن مواد با ویسکوزیته بالا: مثل ژل، دئودورانت ماتیکی و یا موادی که در اثر سرد شدن ویسکوزیته شان افزایش می یاب 

منابع

۱- واحد طراحی و مهندسی شرکت فناوران صادق اسپادانا

۲- http://www.silverson.com/ 

2

Related Posts

 

Comments

No comments made yet. Be the first to submit a comment
Guest
Tuesday, 31 January 2023

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.fansadco.com/